O nas

Koty towarzyszyły nam od dawna. Kotki i kocury, koty rasowe i nierasowe. Byliśmy właścicielami kilku dachowców i kotów perskich, a także kota syberyjskiego. Dwa z nich wciąż mieszkają w naszych domach rodzinnych pod troskliwą opieką naszych bliskich. Zawsze też chętnie odwiedzaliśmy wystawy i pokazy kotów rasowych. Właśnie na jednej z takich wystaw oczarowały nas koty bengalskie. Niedługo później kupiliśmy pierwszego kota bengalskiego. Potem przyszedł czas na pierwsze wystawy i pierwsze sukcesy. Wkrótce zaczęliśmy myśleć o założeniu hodowli. Na szczęście po pewnym czasie dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych osób udało się to marzenie zrealizować.

Dziś prowadzimy domową, lecz profesjonalną hodowlę kotów bengalskich. Jesteśmy zarejestrowani w Klubie Miłośników Kotów Rasowych Felis Posnania. Klub jest członkiem Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia (FPL). Organizacja ta z kolei należy do największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe).

Oznacza to, że prowadzimy legalną hodowlę, a nasze kocięta uzyskują rodowody uznawane na całym świecie, potwierdzające czystość rasy.

Stałą opiekę weterynaryjną nad naszymi kotami sprawują lekarze weterynarii z Całodobowej Kliniki Weterynaryjnej Kora oraz z Lecznicy Weterynaryjnej Wyżyny z Bydgoszczy.